Zoeken
Lezing: Kunsten literatuur Engeland 1800-1900
ZONDAGMIDDAG 29 JANUARI. LEZING: KUNST EN LITERATUUR ENGELAND 1800-1900
In deze lezing zal kunsthistorica Anne Marie Boorsma Engelse kunstschilders bespreken die zich hebben laten inspireren door de wereldliteratuur. Zo komt William Blake ter sprake, die aan het eind van zijn leven (tussen 1824 en 1827) prachtige aquarellen heeft gemaakt gebaseerd op de beroemde “La Divina Comedia” van Dante.
Op weergaloze wijze weet Blake liefde en dood, hoop en wanhoop te verbeelden. De toneelstukken van William Shakespeare komen ter sprake bij de bespreking van kunstenaars behorende tot de zogenaamde “Pre Rafaëlieten”; een kunstgroep die opgericht werd in 1848. Dante Gabriel Rossetti, een van de belangrijkste vertegenwoordigers van deze groep, heeft op dramatische wijze scènes geschilderd uit de Hamlet. Collega’s van hem lieten zich inspireren door de “Midzomernachtsdroom” en “De Storm” van deze beroemde Engelse toneelschrijver. "The Lady of Shalott" is een romantisch gedicht van Alfred Tennyson. De kunstenaar John William Waterhouse heeft de door liefde wegkwijnende dame overtuigend weten te verbeelden. Klassieke schrijvers als Homerus en Ovidius worden niet vergeten. Waterhouse kreeg er geen genoeg van om scènes uit de “Odyssee” te schilderen of zich helemaal in te leven in de “Metamorphosen”. Kortom, in de lezing zullen mooie verhalen verteld worden aan de hand van prachtige, vaak dramatische afbeeldingen, van bekende en minder bekende kunstenaars. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een PowerPoint-presentatie
De lezing, georganiseerd door het Gilde Den Haag, wordt gegeven in Wijkcentrum Essesteijn, Elzendreef 10 te Voorburg, op zondag 29 januari, aanvang 14.00 uur, einde ongeveer 16.00 uur.
Toegang: gratis.
Informatie: http://www.gildedenhaag.nl/sprekershoek-nieuw-2009.html
